В Івано-Франківську презентували проєкт «Впровадження інструментів громадських технологій в процесах прийняття рішень місцевого розвитку територіальних громад Прикарпаття"

15.04.2021
Сьогодні в Івано-Франківську презентували проєкт «Впровадження інструментів громадських технологій в процесах прийняття рішень місцевого розвитку територіальних громад Прикарпаття".

Метою є впровадження громадських технологій та цифрових інструментів в громадах Івано-Франківської області, що дозволить отримати суспільну користь, створивши при цьому передумови для покращення управління територіями та підвищення залученості мешканців до процесу прийняття рішень.

На презентації досвідом використання електронних платформ та одного з програмних комплексів у роботі та відходу від паперової документації поділився керуючий справами Печеніжинської територіальної громади Роман Шупяк.

?Наша громада починаючи із березня 2020 року поступово запроваджує електронне урядування. Це є одним із елементів електронної демократії.
Що воно нам дає❓
  • створено єдиний реєстр (базу) громади. Ми бачимо реальну кількість мешканців, вікову категорію, військовий облік, гендерний профіль, ми маємо різницю між кількістю населення, що нам надає статистика та нашу проінвентаризовану кількість населення. За даними держстату це понад 18,5 тис. мешканців, а за нашими реальними даними цифра на 1100 мешканців більша, що становить 19,6 тис.мешканців;
  • відділ освіти, молоді та спорту оперує реальною кількістю дітей громади вцілому та по старостинських округах селищної ради;
  • поступово наводиться порядок із адресним господарством, що важливо для надання якісних адміністративних послуг та усунення такої проблеми, як дубельтування однакових номерів двох різних житлових будинків;
  • реєстрація звернень та вхідної і вихідної документації, контроль за внесеними даними;
  • інвентаризація земель згідно земельних книг по цільовому використанню земель, що в майбутньому дасть можливість контролювати сплату земельного податку мешканцями громади;
  • облік виданих посвідчень для мешканців із статусом жителя гірського населеного пункту.

☝️Окрім єдиного програмного комплексу Печеніжинська територіальна громада активно приймає участь у державних програмах підтримки громад, зокрема на сьогоднішній день у галузі соціальної сфери громада надає послуги за допомогою програмного комплексу "Соціальна громада" на обладнанню, яке придбало Міністерство соціальної політики України. Це чотири робочі місця соціального відділу і 2 робочі місця служби у справах дітей.

За допомогою даного обладнання працівники відділу соціальної роботи занесли близько 700 звернень мешканців нашої громади, а це понад 1000 різних видів соціальних допомог, які у режимі реального часу бачать районний рівень соціального захисту, область і Міністерство.