У Печеніжині відкрито меморіальну плиту до 100-річчя «Печеніжинської республіки»

22.03.2019

«З розвалом восени 1918 року Австро-Угорської імперії і проголошення самостійної Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), почався процес формування української державності. У Печеніжині був створено свій український уряд, який очолив суддя Михайло Ґеник-Березовський. Цей період в історичних джерелах названо «Печеніжинською республікою»», – зазначив історик-краєзнавець Ровенчук Петро Іванович.

В урочистій церемонії відкриття взяли участь завідувач музею Олекси Довбуша Іван Котів, керуючий справами виконавчого комітету селищної ради Роман Шупяк, депутат обласної ради Дмитро Лащук, члени родини Михайла Ґеника-Березовського, історик-краєзнавець Петро Ровенчук, настоятелі отець Микола Української православної та отець Ігор Української греко-католицької церков, голова Коломийського міськрайонного Товариства  «Просвіта» Василь Глаголюк.

Автори ідеї проекту «Видатні земляки» – працівники музею Олекси Довбуша. Виготовлено за підтримки депутатів Печеніжинської селищної ОТГ.